BLOG Przed rozmową rekrutacyjną w McDonald’s

Data publikacji: 23.02.20182 min. czytania

Przed rozmową rekrutacyjną w McDonald’s

Jeśli poważnie podchodzisz do tematu szukania pracy i zależy Ci na zatrudnieniu w danym miejscu, rozmowa rekrutacyjna będzie się wiązała z mniejszym bądź większym stresem. Każdy z obecnych managerów czy kierowników restauracji McDonald’s też kiedyś odbył swoją pierwszą rozmowę – dziś najczęściej wspominają ją z sentymentem, ale wiemy, że wtedy też czuli stres. Na podstawie doświadczeń naszych pracowników zebraliśmy porady, które ułatwią ten pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą.

Myśl pozytywnie

Może się to wydawać oczywiste, ale pamiętaj, że managerowi, który przeprowadza rozmowę, także zależy na Twoim zatrudnieniu! Podczas rozmowy chcemy Cię lepiej poznać, nie szukamy za wszelką błędów i pomyłek. Jesteśmy gościnni wobec każdego, kto odwiedza nasze restauracje, dlatego zadbamy, aby rozmowa z nami była jak spotkanie ze znajomym. Od Ciebie wymagamy tylko pozytywnego nastawienia – miłą atmosferę zapewnimy sami.

Zaangażuj przyjaciół

Stresujesz się tym, jak wypadniesz na rozmowie? Poproś kogoś bliskiego, aby wcielił się w rolę rekrutera i odegrał z Tobą próbną rozmowę. Niech zadaje Ci różne pytania i spróbuje ocenić, jak sobie z nimi radzisz. Możesz też nagrywać swoje wypowiedzi, dzięki czemu zobaczysz, co idzie Ci najlepiej i czym się możesz pochwalić podczas rozmowy.

Bądź punktualny

Nie dodawaj sobie niepotrzebnych nerwów związanych ze spóźnieniem. Zapakuj wszystkie potrzebne dokumenty do jednej teczki, upewnij się, że znasz trasę dojazdu do restauracji i… wyjdź z domu nieco wcześniej niż trzeba. Lepiej zjeść coś dobrego w oczekiwaniu na rozmowę niż w ostatniej chwili nerwowo szukać wyznaczonego adresu. Poza tym pamiętaj, że punktualność daje Ci duży plus na start – w McDonald’s cenimy takich pracowników.

Zrelaksuj się

Jeśli już wiesz, co chcesz powiedzieć i znasz trasę dojazdu na spotkanie, postaraj się zrelaksować. Umów się z przyjaciółmi, obejrzyj ulubiony serial, idź na basen, po prostu zrób coś, co cię odpręży. Staraj się nie myśleć o tym, jak wypadniesz. Upewnij się też, że masz w telefonie ulubioną muzykę, której możesz posłuchać w oczekiwaniu na rozmowę.

Bądź sobą

Po prostu. Chcemy, aby każdy czuł się u nas dobrze. Ty też nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Szanujemy naszych wszystkich pracowników bez względu na wiek, wygląd czy zainteresowania. Nie ubarwiaj też swojego doświadczenia czy umiejętności. Nawet jeśli nie masz na koncie pracy w gastronomii, i tak wszystkiego Cię nauczymy. Pamiętaj, że najważniejsza jest dla nas motywacja i chęć do pracy. A uśmiech na twarzy też nikomu jeszcze nie zaszkodził.

Wyszukaj oferty pracy

Wpisz miejscowość lub wyszukaj  najbliższe restauracje, korzystając z geolokalizacji. Możesz też szukać ofert, wybierając stanowisko, które Cię interesuje.

Wybierz interesujące Cię oferty