BLOG Prestiżowe nagrody dla makowych kierowniczek!

Data publikacji: 10.12.20212 min. czytania

Prestiżowe nagrody dla makowych kierowniczek!

Pięć kobiet, pięć życiorysów, pięć różnych podjeść do zarządzania. Łączy je praca w Maku oraz prestiżowa nagroda The Global Ray Kroc Awards, która powędrowała w tym roku do Kamili Czarneckiej, Aureli Fiedoronek, Agnieszki Frąk, Agnieszki Płoskonki i Weroniki Władysiak. Gratulujemy!  

Przyznawaną raz na dwa lata nagrodę Ray Kroc Awards, otrzymuje wąskie grono 1% najlepszych kierowników i kierowniczek restauracji na całym świecie. Doskonałe wyniki biznesowe, działanie zgodnie z wartościami i bycie przykładem dla innych  - to główne kryteria przyznania nagrody.   

79% zespołów restauracyjnych  i aż 85% kadry zarządzającej, to w McDonald’s kobiety. Laureatki konkursu pokazały, że współczesny lider, czy liderka, nie jest surowym dyktatorem, a współpracującym partnerem. Ich siłą jest umiejętność łączenia, a nie budowania podziałów, wyznaczanie celów, które angażują i motywują zespoły. Sprawdźmy jaki mają przepis na sukces.

Po pierwsze empatia i zrozumienie. – Od zawsze byłam przekonana, że zarządzanie zespołem nie powinno się opierać na kulturze strachu i surowości, raczej na współpracy, wypracowywaniu kompromisu i próbach dogadania się – mówi Agnieszka Frąk, kierowniczka restauracji w Lubinie. – Wypracowałam własny styl zarządzania, oparty na porozumieniu. Zespół się mnie nie boi, on ze mną rozmawia. Jestem z tego bardzo dumna.  

Po drugie wsparcie dla pracowników. – Jaką liderką jestem? Taką wymagającą bratnią duszą, która uczy, przekazuje wiedzę i nadzoruje, ale jednocześnie wspiera i motywuje. Każdy w restauracji wie, że może do mnie przyjść z prośbą o pomoc – deklaruje Aurelia Fiedoronek z Rybnika. 

Po trzecie czerpanie radości z różnorodności. Większość mojego zespołu to bardzo młodzi ludzie i studenci naprawdę oryginalnych kierunków. Rozmawiam z nimi i zdobywam nową wiedzę ! Lubię to, jak wiele się od siebie uczymy i że mimo różnic, tak dobrze się dogadujemy – przyznaje Weronika Władysiak z Poznania. 

Po czwarte edukacja i ambicja. – Oprócz twardych umiejętności i wiedzy operacyjnej, równie ważne są dla nas kompetencje miękkie. Jako liderzy uczestniczymy w szkoleniach i warsztatach, które uczą nas m.in. negocjacji, motywacji, podejmowania decyzji – podkreśla Kamila Czarnecka z restauracji w Ostrowie Wielkopolskim (teraz jest już konsultantką operacyjną!).  

Po piąte radość i satysfakcja z podjętych wyzwań. – Są dni, gdy wracam z restauracji do domu, do dzieci i myślę, że nie dam rady, ale następnego dnia budzę się z uśmiechem i z radością idę do pracy. Lubię życie pełne wyzwań – dodaje Agnieszka Płoskonka ze Starego Sącza. 

Z ich połączonych mocy 😊 powstaje przepis na kierowniczkę idealną!  

Laureatki Global Ray Kroc Awards są zaangażowane, zmotywowane i ambitne. Nagrody to najlepszy dowód na to, że odpowiednio ustalone priorytety, praca i konsekwentne realizowanie celów przekłada się na sukces.  

Wyszukaj oferty pracy

Wpisz miejscowość lub wyszukaj  najbliższe restauracje, korzystając z geolokalizacji. Możesz też szukać ofert, wybierając stanowisko, które Cię interesuje.

Wybierz interesujące Cię oferty