Data publikacji: 17-06-20223 min. czytania
Tłumy na otwarciu pierwszego McDonald’s w Polsce
CZYTAJ WIĘCEJ
Data publikacji: 10.12.20212 min. czytania
Pięć kobiet, pięć życiorysów, pięć różnych podjeść do zarządzania. Łączy je praca w Maku oraz prestiżowa nagroda The Global Ray Kroc Awards, która powędrowała w tym roku do Kamili Czarneckiej, Aureli Fiedoronek, Agnieszki Frąk, Agnieszki Płoskonki i Weroniki Władysiak. Gratulujemy!
Przyznawaną raz na dwa lata nagrodę Ray Kroc Awards, otrzymuje wąskie grono 1% najlepszych kierowników i kierowniczek restauracji na całym świecie. Doskonałe wyniki biznesowe, działanie zgodnie z wartościami i bycie przykładem dla innych - to główne kryteria przyznania nagrody.
79% zespołów restauracyjnych i aż 85% kadry zarządzającej, to w McDonald’s kobiety. Laureatki konkursu pokazały, że współczesny lider, czy liderka, nie jest surowym dyktatorem, a współpracującym partnerem. Ich siłą jest umiejętność łączenia, a nie budowania podziałów, wyznaczanie celów, które angażują i motywują zespoły. Sprawdźmy jaki mają przepis na sukces.
Po pierwsze empatia i zrozumienie. – Od zawsze byłam przekonana, że zarządzanie zespołem nie powinno się opierać na kulturze strachu i surowości, raczej na współpracy, wypracowywaniu kompromisu i próbach dogadania się – mówi Agnieszka Frąk, kierowniczka restauracji w Lubinie. – Wypracowałam własny styl zarządzania, oparty na porozumieniu. Zespół się mnie nie boi, on ze mną rozmawia. Jestem z tego bardzo dumna.
Po drugie wsparcie dla pracowników. – Jaką liderką jestem? Taką wymagającą bratnią duszą, która uczy, przekazuje wiedzę i nadzoruje, ale jednocześnie wspiera i motywuje. Każdy w restauracji wie, że może do mnie przyjść z prośbą o pomoc – deklaruje Aurelia Fiedoronek z Rybnika.
Po trzecie czerpanie radości z różnorodności. –Większość mojego zespołu to bardzo młodzi ludzie i studenci naprawdę oryginalnych kierunków. Rozmawiam z nimi i zdobywam nową wiedzę ! Lubię to, jak wiele się od siebie uczymy i że mimo różnic, tak dobrze się dogadujemy – przyznaje Weronika Władysiak z Poznania.
Po czwarte edukacja i ambicja. – Oprócz twardych umiejętności i wiedzy operacyjnej, równie ważne są dla nas kompetencje miękkie. Jako liderzy uczestniczymy w szkoleniach i warsztatach, które uczą nas m.in. negocjacji, motywacji, podejmowania decyzji – podkreśla Kamila Czarnecka z restauracji w Ostrowie Wielkopolskim (teraz jest już konsultantką operacyjną!).
Po piąte radość i satysfakcja z podjętych wyzwań. – Są dni, gdy wracam z restauracji do domu, do dzieci i myślę, że nie dam rady, ale następnego dnia budzę się z uśmiechem i z radością idę do pracy. Lubię życie pełne wyzwań – dodaje Agnieszka Płoskonka ze Starego Sącza.
Z ich połączonych mocy 😊 powstaje przepis na kierowniczkę idealną!
Laureatki Global Ray Kroc Awards są zaangażowane, zmotywowane i ambitne. Nagrody to najlepszy dowód na to, że odpowiednio ustalone priorytety, praca i konsekwentne realizowanie celów przekłada się na sukces.
Data publikacji: 17-06-20223 min. czytania
Tłumy na otwarciu pierwszego McDonald’s w Polsce
CZYTAJ WIĘCEJ
Data publikacji: 04-06-20223 min. czytania
„Po prostu chciałem się rozwijać, a Mak mi w tym pomógł!”
CZYTAJ WIĘCEJ
Data publikacji: 07-06-20223 min. czytania
Cierpliwość kluczem do sukcesu!
CZYTAJ WIĘCEJ
Data publikacji: 21-01-20222 min. czytania
Ekspert od burz i pożarów. Poznajcie Andrzeja Kaczmarka, asystenta kierownika restauracji McDonald’s® i bohatera podcastu „W różnych sMakach”
CZYTAJ WIĘCEJ