BLOG Pracownicy McDonald’s rozpoczęli II rok studiów na Akademii Leona Koźmińskiego

Data publikacji: 10.11.20202 min. czytania

Pracownicy McDonald’s rozpoczęli II rok studiów na Akademii Leona Koźmińskiego

Sytuacja w czasie pandemii jest trudna również w branży gastronomicznej. Co za tym idzie, nasze restauracje funkcjonują w ograniczonym zakresie, a pracownicy i managerowie mają zupełnie nowe wyzwania. W tym trudnym czasie nie zapominamy jednak o rozwoju! W końcu, żeby pokonać kryzys, potrzebujemy świetnie przygotowanego zespołu. Właśnie dlatego 60 studentów, pracowników naszych restauracji, rozpoczęło w październiku nowy rok akademicki na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Przed nimi zajęcia m.in. z zarządzania zespołem, marketingu, finansów, IT czy logistyki. Możliwość zdobycia wyższego wykształcenia całkowicie finansuje McDonald’s Polska w ramach globalnego programu edukacyjnego „Archways to Opportunity”.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce. Rankingi Financial Times uwzględniają ją jako jedną z najlepszych szkół biznesowych na świecie. Pracownicy McDonald’s w 2019 roku otrzymali szansę zdobycia wyższego wykształcenia i dyplomu licencjackiego na kierunku „Zarządzanie w sektorze QSR (restauracji szybkiej obsługi)”. To jedne z pierwszych studiów dualnych w Polsce, czyli takich, które łączą środowisko akademickie z konkretnym biznesem. Aktualnie studenci uczestniczą w zajęciach teoretycznych online, natomiast wiedzę praktyczną zdobywają podczas prowadzenia zmian i wspierania poszczególnych działów w swoich restauracjach.

Dyplom wyższej uczelni i nowe znajomości
Cieszę się, że mogę studiować, nie tylko dlatego, że podnoszę kompetencje i mam szansę zdobyć wyższe wykształcenie, ale również dlatego, że zajęcia są merytoryczne, mamy świetny kontakt z wykładowcami, a atmosfera na zjazdach jest nie do opisania – mówi Oskar, jeden ze studentów. W McDonald’s możliwości rozwoju są takie same dla młodych osób, zaraz po szkole, jak i dla dojrzałych pracowników. Nic dziwnego, że na studia, zgłosiły się też osoby, które maturę zdawały ponad 20 lat temu. Jak mówi Beata: nauka nowych rzeczy jest czymś, co wzmacnia jej poczucie wartości, i wiek nie ma tu nic do rzeczy. Zgadza się z tym Artur, który pracę w McDonald’s zaczął po czterdziestce: – Studia dają mi niesamowite możliwości rozwoju i zawierania fantastycznych znajomości

Studenci rozpoczęli swoją przygodę akademicką w ubiegłym roku. Do projektu, w całości finansowanego przez McDonald’s, mogły zgłosić się osoby zatrudnione w restauracjach od co najmniej trzech miesięcy i posiadające wykształcenie średnie. Celem studiów dualnych jest pomoc w zdobyciu praktycznych umiejętności oraz wyższych kwalifikacji, które ułatwią w przyszłości pracę na kierowniczych stanowiskach.

Zdjęcie pochodzi z inauguracji w 2019 roku.

Wyszukaj oferty pracy

Wpisz miejscowość lub wyszukaj  najbliższe restauracje, korzystając z geolokalizacji. Możesz też szukać ofert, wybierając stanowisko, które Cię interesuje.

Wybierz interesujące Cię oferty