BLOG Postanowienia, dzięki którym bardziej polubisz swoją pracę

Data publikacji: 10.01.20183 min. czytania

Postanowienia, dzięki którym bardziej polubisz swoją pracę

Ciężko o lepszą okazję do postanowień niż rozpoczęcie nowego roku. Wśród obietnic, jakie sobie składamy, są regularne wizyty na siłowni, czytanie jednej książki w miesiącu czy spędzanie mniejszej ilości czasu w sieci. Początek 2018 roku to też szansa, aby pozytywnie nastawić się do swoich obowiązków zawodowych. Poniżej lista rzeczy, które ułatwią Ci nie tylko organizację pracy, ale sprawią też, że będziesz miał więcej czasu dla siebie.

Nie zakładaj, że zmienisz od razu wszystko

Grunt to mieć zdrowe podejście. Lepiej mieć mniej postanowień noworocznych, które da się zrealizować, niż całą listę planów, których nawet nie zaczniesz wdrażać. Przemyśl, co będzie najprościej wcielić w życie, bo nic tak nie motywuje do działania jak małe sukcesy. Co możesz zrobić od ręki?

Nie spóźniaj się

Wydaje się oczywiste? A ile razy biegłeś do pracy spóźniony i bez śniadania? Jeśli nie dasz się przekonać do wcześniejszego wstawania do pracy, to chociaż przygotuj wszystkie rzeczy dzień wcześniej. Lepiej zaczynać dzień w dobrym humorze, niż od rana zastanawiać się nad tym, czy żelazko nie zostało włączone. Wyjdź z domu wcześniej i spokojnie przygotuj się do pracy – wypij kawę ze znajomymi, zapytaj, co ciekawego się wydarzyło. Będzie ci prościej zająć się obowiązkami.

Używaj słów: proszę, przepraszam i dziękuję – bez limitu

Atmosfera w pracy jest ważna nie tylko dla pokolenia millenialsów. Tak naprawdę wszyscy lubimy spędzać czas w gronie osób, które lubimy. Jeśli pracujesz na pełnym etacie, to prawdopodobnie spędzasz w miejscu pracy większą część dnia. Dbaj o relacje ze współpracownikami – jeśli ktoś ci pomoże, koniecznie mu podziękuj; nigdy nie wiesz, kiedy znów będziesz potrzebować pomocy. Osoby, które pracują w McDonald’s, często podkreślają, że to, co cenią w pracy najbardziej, to rodzinna atmosfera. Pamiętaj, że zasady gościnności warto stosować nie tylko w pracy.

Śledź, co się dzieje w firmie

Skoro spędzasz w pracy stosunkowo dużo czasu, warto wiedzieć, co słychać w twojej firmie. Przykładowo, w McDonald’s organizujemy wiele dodatkowych aktywności dla pracowników, o których informujemy przez Strefę McDonald’s (specjalną platformę, do której dostęp mają tylko osoby zatrudnione w firmie). Przejrzenie ostatnich wiadomości zajmuje tylko chwilę i naprawdę nic nie kosztuje, a będziesz mieć pewność, że nic cię nie ominie.

Uśmiechaj się

Nie tylko do swoich współpracowników czy osób, które spotykasz w pracy. Każdy musi się mierzyć z trudnymi sytuacjami, także takimi w których uśmiech może cię uratować. Nawet jeśli ktoś jest dla ciebie niemiły, staraj się go zrozumieć. Może miał gorszy dzień albo coś go wcześniej zdenerwowało? Zdolność budowania relacji z ludźmi to obecnie jedna z najbardziej pożądanych umiejętności.

Uwierz w siebie

Jeśli pracujesz w fajnej firmie, na pewno masz mnóstwo okazji do zdobywania nowych umiejętności. Otwórz się na nowe wyzwania i nie bój się zgłaszać na szkolenia, bierz udział w dodatkowych programach. Poza tym, że zwiększysz swoją szansę na awans i podniesiesz kwalifikacje, to poznasz mnóstwo nowych osób. Wyrzuć z głowy zdanie „nie wiem, czy sobie poradzę”.

Zawsze miej czas na relaks

Ostatnie na liście, ale za to najważniejsze. Nie będziesz się dobrze czuć w pracy, jeśli dopadnie cię przemęczenie. Znajdź coś, co cię relaksuje – nieważne, czy to będzie słuchanie muzyki, oglądanie seriali, czy może bieganie. Wypoczynek to najważniejszy element, który sprawia, że masz lepsze nastawienie do otoczenia i motywację do realizowania noworocznych postanowień.

Wyszukaj oferty pracy

Wpisz miejscowość lub wyszukaj  najbliższe restauracje, korzystając z geolokalizacji. Możesz też szukać ofert, wybierając stanowisko, które Cię interesuje.

Wybierz interesujące Cię oferty