BLOG Nie masz jeszcze 18 lat, a chcesz zarobić na swoje wydatki? Aplikuj do McDonald’s!

Data publikacji: 14.05.20183 min. czytania

Nie masz jeszcze 18 lat, a chcesz zarobić na swoje wydatki? Aplikuj do McDonald’s!

Wakacje to dla jednych czas leniuchowania, spotkań ze znajomymi i spania do południa. Są jednak i tacy, którzy chcieliby wykorzystać wolne dni, żeby zarobić na wymarzoną podróż albo nowego laptopa. W McDonald’s nie dość, że dajemy możliwość pracy osobom, które skończyły 16 lat, to jeszcze zatrudniamy je na umowę o pracę!

„W McDonald’s byłam częstym gościem, bo chodziliśmy tam ze znajomymi na kawę czy lody. Zobaczyłam ogłoszenie, że zatrudniają osoby nieletnie i pomyślałam: czemu nie? Zbliżały się wakacje, więc miałam więcej wolnego czasu, a chciałam spełnić swoje marzenie o kupnie lustrzanki” – mówi Kasia, uczennica liceum, pracownik McDonald’s w Koszalinie. Podjęcie pierwszej pracy w tak młodym wieku ma wiele korzyści. Można zarobić na przyjemności, nauczyć się odpowiedzialności i zarządzania pieniędzmi. Pierwsza praca to też radość z poczucia niezależności od rodziców – nie trzeba ich prosić o dodatkowe pieniądze na wymarzone podróże czy sprzęty.

McDonald’s daje umowę o pracę i dba o bezpieczeństwo pracowników

Zgodnie z kodeksem pracy osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, są traktowane jako młodociane i mogą wykonywać tylko lżejsze zadania. Tak też jest w McDonald’s. Dodatkowo w restauracjach obowiązują szczegółowe przepisy dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa, dlatego rodzice nie muszą się obawiać o dzieci. Uczniowie nie mogą także mieć godzin nadliczbowych, ani pracować w godzinach nocnych. Dodatkowo każdy nastolatek chcący zarabiać w wakacje musi mieć zaświadczenie lekarskie o zdolności do wykonywania określonych prac. Aby zgłosić się do pracy w McDonald’s, wystarczy sprawdzić, które restauracje zatrudniają młodocianych i przyjść do wybranej z nich osobiście, albo wysłać swoje zgłoszenie online. 

Nie trzeba rezygnować z wakacyjnych wyjazdów

Niektórzy mogą się obawiać, że praca w McDonald’s wypełni całe wakacje i nie będzie czasu na odpoczynek, ale nic bardziej mylnego! Wśród wielu korzyści pracy w McDonald’s jest elastyczny grafik, dzięki któremu pracownicy mogą zgłaszać przełożonym preferowane przez siebie godziny pracy. Nie ma też problemu z wzięciem wolnego – wystarczy zgłosić to wcześniej kierownikowi. „Mogę przychodzić do pracy od poniedziałku do piątku, od 7 do 14, więc mam dużo czasu na spotkania ze znajomymi. Nie rezygnuję też z wyjazdów, bo nie ma problemu, żebym wzięła dni wolne” – wyjaśnia Kasia.

Praca z ludźmi, którzy się lubią

Podjęcie pracy wakacyjnej to jednak nie tylko dodatkowa gotówka, poczucie niezależności czy zdobycie cennych umiejętności, ale też – a może nawet przede wszystkim – możliwość poznawania nowych ludzi. W McDonald’s panuje przyjacielska atmosfera, a dodatkowo firma organizuje pracownikom wyjścia i imprezy integracyjne. „Poznałem tu wiele osób, z którymi przyjaźnię się życiu prywatnym. Organizujemy sobie imprezy, wyjścia do parku trampolin czy do kina. Kiedy któryś z pracowników obchodzi urodziny, przygotowujemy mu prezent i wspólnie świętujemy. Nasi kierownicy i managerowie są bardzo pomocni i mamy świetny kontakt” – dodaje Paweł, uczeń technikum, pracownik restauracji w Olsztynie.

 

Wyszukaj oferty pracy

Wpisz miejscowość lub wyszukaj  najbliższe restauracje, korzystając z geolokalizacji. Możesz też szukać ofert, wybierając stanowisko, które Cię interesuje.

Wybierz interesujące Cię oferty