BLOG Nie mam poczucia, że ciężko pracuję, a jednocześnie mogę spełniać swoje marzenia

Data publikacji: 24.04.20183 min. czytania

Nie mam poczucia, że ciężko pracuję, a jednocześnie mogę spełniać swoje marzenia

Zanim zaczęłam pracę w McDonald’s byłam tam częstym gościem, bo chodziliśmy ze znajomymi na kawę czy lody. Zobaczyłam ogłoszenie, że Mak zatrudnia osoby nieletnie i pomyślałam „czemu nie”? Zbliżały się wakacje, więc miałam więcej wolnego czasu, a chciałam spełnić swoje marzenie o kupnie lustrzanki. Prowadzę kanał na YouTube i żeby tworzyć wideo potrzebuję profesjonalnego sprzętu. Mieszkam w Koszalinie, więc mogłabym poszukać pracy gdzieś w kurorcie, ale słyszałam dużo historii znajomych, którzy opowiadali o pracy na czarno po kilkanaście godzin dziennie i problemach z wypłatami. Mimo że miałam dopiero 16 lat, zależało mi na legalnej pracy w dobrych warunkach, dlatego ostatecznie wybrałam McDonald’s.

Mam dużo czasu na spotkania ze znajomymi

Zaczęłam pracę w zeszłoroczne wakacje i na początku było trudno. Musiałam się dużo nauczyć o produktach, ale byłam tak zadowolona, że w tym roku znowu chciałam tu pracować. Tym razem mogę przychodzić do pracy od poniedziałku do piątku, od 7 do 14, więc mam dużo czasu na spotkania ze znajomymi. Nie rezygnuję też z wyjazdów, bo nie ma problemu, żebym wzięła dni wolne. Jako pracownicy mamy zniżki na produkty w McDonald's, więc jak nie zdążę w domu zrobić śniadania, to zawsze mogę zjeść coś z restauracji. To jest super, bo sama zajmuję się sprawdzaniem świeżości produktów, więc mam pewność, że te kanapki są dobre. Atmosfera w pracy też jest bardzo przyjemna, w McDonald’s nie ma osób lepszych i gorszych, wszyscy odnoszą się do siebie z szacunkiem. Z niektórymi pracownikami znam się dopiero tydzień, a mam wrażenie, jakby to było o wiele dłużej. Czasami można kogoś lepiej poznać w pracy niż w szkole.

Obsługuję gości w języku niemieckim

Obsługa gości w McDonald’s to dla mnie też okazja do ćwiczenia języka niemieckiego, z którego planuję zdać egzamin i uzyskać certyfikat na zaawansowanym poziomie. Kiedy odwiedzają nas turyści z Niemiec, zawsze jestem proszona o pomoc i bardzo się cieszę, jak widzę ich uśmiech i radość, że jest ktoś, kto mówi w ich języku. Dla mnie każda okazja do kontaktu z niemieckim jest cenna, dlatego często sobie sprawdzam słówka na kioskach. Dzięki temu uczę się nowych wyrazów, ale i łatwiej zapamiętuję ofertę.

Vlog pozwala mi łączyć pasje

Nie mam poczucia, że ciężko pracuję, a jednocześnie mogę spełniać swoje marzenia. Od dzieciństwa interesowałam się fotografią i zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Vlog pozwala mi łączyć te dwie pasje. Na swoim kanale poruszam różne tematy, miałam nawet odcinki poświęcone pracy w Maku, gdzie opowiadałam, jak mi się pracuje i jak wygląda proces rekrutacji. Było mi bardzo miło, kiedy dostawałam wiadomości od osób, które po obejrzeniu mojego materiału same chciały aplikować do Maka.

Wyszukaj oferty pracy

Wpisz miejscowość lub wyszukaj  najbliższe restauracje, korzystając z geolokalizacji. Możesz też szukać ofert, wybierając stanowisko, które Cię interesuje.

Wybierz interesujące Cię oferty