BLOG McDonald’s chętnie zatrudnia rodziców

Data publikacji: 08.02.20183 min. czytania

McDonald’s chętnie zatrudnia rodziców

Jesteś mamą na pełnym etacie, myślisz o powrocie do pracy, ale trochę się obawiasz, czy sobie poradzisz? A może niedawno urodziło ci się dziecko i chcesz z nim spędzać więcej czasu? McDonald’s to firma, która rozumie, że jej pracownicy łączą w życiu różne role, dlatego rodzice zatrudnieni w restauracjach mogą liczyć na różne przywileje.

Mama wraca do pracy

Powrót na rynek pracy wcale nie musi być stresujący dla mam, które wcześniej zajmowały się wyłącznie dziećmi i domem. Pierwszy krok nigdy nie jest łatwy, ale wystarczy trochę wiary w siebie i chęć „wyjścia do ludzi”. Aby podpisać umowę o pracę w McDonald’s nie trzeba mieć doświadczenia w gastronomii, ponieważ firma przekazuje nowym pracownikom umiejętności niezbędne do obsługi gości restauracji. To, co jeszcze może zmotywować mamy do pracy, to fakt, że w McDonald’s jest wiele kobiet, które z powodzeniem łączą życie zawodowe z wychowywaniem dzieci.

Godziny pracy dopasowane do opieki nad dziećmi

Wielu rodziców decyduje się na pracę w McDonald’s ze względu na elastyczny grafik. Podczas gdy w innych firmach pracownicy muszą być dyspozycyjni w sztywnych godzinach, np. 9-17, w McDonald's każdy indywidualnie uzgadnia godziny pracy, łatwo więc dostosować je do planu lekcji dziecka. Dopasowanie godzin pracy do indywidualnych potrzeb nie jest żadnym problemem. Jak mówi Magdalena Paduch, jedna z pracowników restauracji: „Mój syn chodzi do żłobka, a ja kończę pracę tak, żebym go mogła odebrać. Uzgodniłam z mężem, że w tygodniu to ja będę się częściej opiekować dzieckiem, natomiast w weekendy i święta będę dostępna w restauracji. Czasami wolę iść do pracy w sobotę czy niedzielę, a mieć wolne w tygodniu”.

W McDonald’s pracuje już wielu zadowolonych rodziców

Poza głównym argumentem, jakim jest zasilenie domowego budżetu, powrót do pracy to przede wszystkim spotkanie z ludźmi. W zespołach McDonald’s są osoby w każdym wieku i w różnej sytuacji: seniorzy przed emeryturą, studenci, inni rodzice. Wielu pracowników podkreśla, że najważniejszą zaletą pracy w restauracji jest atmosfera. To, że można poznać wielu ciekawych ludzi, którzy później stają się częścią prywatnego życia. Pracodawca rozumie też, że przy dzieciach nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji. W McDonald’s zawsze można liczyć na wsparcie i zrozumienie ze strony przełożonych. „Kiedyś wypadła mi nagła sytuacja i musiałem zawieźć jednego z synów do lekarza i nikt nie robił problemu, a wręcz przeciwnie – kierowniczka od razu chciała mi pomóc” – mówi Mateusz Rusin, pracownik jednej z warszawskich restauracji, tata Wojtka i Cezarego.

Więcej czasu dla siebie

Mamy, które wróciły do pracy podkreślają, że paradoksalnie mają teraz więcej czasu dla siebie, są lepiej zorganizowane, a praca pozwala im odetchnąć od codziennych obowiązków. Amerykańska firma daje też szansę na rozwój i zdobycie nowych umiejętności. W McDonald’s wszyscy, bez względu na wiek czy sytuację rodzinną, mają równe szanse na awans. Jednak przede wszystkim, pracownicy wciąż mają czas dla najbliższych i na realizację swoich pasji: „Zaczęłam trenować zumbę, chodzę regularnie na treningi, brałam udział w 5-godzinnym maratonie zumby. Namawiam też moje koleżanki z pracy, żeby korzystały z kart sportowych, które nam daje McDonald’s i nawet niektóre z nich zaczęły chodzić ze mną na zumbę” – dodaje Magdalena Paduch, mama Kuby.  

Wyszukaj oferty pracy

Wpisz miejscowość lub wyszukaj  najbliższe restauracje, korzystając z geolokalizacji. Możesz też szukać ofert, wybierając stanowisko, które Cię interesuje.

Wybierz interesujące Cię oferty