BLOG McDonald’s ceni dojrzałość

Data publikacji: 15.03.20183 min. czytania

McDonald’s ceni dojrzałość

Umowa o pracę, terminowe wypłaty, stabilne zatrudnienie, szacunek do pracownika i premie finansowe – to standard dla pracowników McDonald’s. Nic dziwnego, że firma przyciąga coraz więcej osób dojrzałych; także takich, które do tej pory nie wierzyły w swój powrót na rynek pracy.

„Zatrudnimy osobę młodą i energiczną” – to jeszcze niedawno można było przeczytać w niektórych ogłoszeniach o pracę, a do dziś pracodawcy podkreślają, że kandydat będzie miał „szansę pracy w młodym i dynamicznym zespole”. Tymczasem pojawia się coraz więcej firm, które stawiają na osoby dojrzałe. Potencjał dostrzegł w nich m.in. McDonald’s, który ceni starszych pracowników za zaangażowanie, sumienność i lojalność. To dlatego ostatnia kampania pracodawcy obalała stereotyp na temat pracy w gastronomii jako zajęcia wyłącznie dla osób młodych.

Managerowie doceniają zaangażowanie

Aktywizacja zawodowa osób dojrzałych staje się coraz ważniejszym tematem w obliczu zmian demograficznych. Brak pewności siebie czy negatywne doświadczenia związane z wcześniejszymi pracodawcami to powody, dla których obawiają się one powrotu na rynek pracy. „Zanim zaczęłam pracę w restauracji McDonald’s, zajmowałam się fotografią. Później było ciężko o pracę, więc zatrudniałam się w sklepach i kawiarniach. Ale dopiero pracując w McDonald's, zostałam doceniona i po raz pierwszy usłyszałam od pracodawcy, że jest mi wdzięczny za zaangażowanie” – mówi Wioletta Hnat, jedna z pracownic restauracji w Grudziądzu. Kandydaci pamiętający czasy dużego bezrobocia nie wierzą, że w McDonald’s dostaną od pierwszego dnia umowę o pracę i nie będą zmuszeni do pracy po godzinach. Jak mówi Renata Prys, Dyrektor HR McDonald’s: „Takich osób jak Wioletta jest więcej – wychodzimy więc naprzeciw kandydatom, którzy przez swoje wcześniejsze doświadczenia obawiają się pójścia do pracy. Poza wszystkimi korzyściami wynikającymi z kodeksu pracy zapewniamy im także dodatkowe premie finansowe, karty zniżkowe i przyjazne środowisko pracy. Często słyszymy od osób dojrzałych, które z nami pracują, że żałują, że nie przyszły do pracy w McDonald’s wcześniej. Mówią też, że ta praca odmładza i wierzę im, kiedy widzę, jak szybko wpasowują się w nasz zespół”.

Dojrzali podkreślają, że dzięki pracy czują się młodsi

Wbrew temu co może się wydawać, starsi koledzy świetnie dogadują się z młodszymi współpracownikami. Kierownicy często słyszą od starszych pracowników, że dzięki pracy z młodymi ludźmi, sami czują się młodsi i lepiej rozumieją swoich wnuków. W McDonald’s funkcjonują różnorodne zespoły, dzięki którym wszyscy mogą się wymieniać doświadczeniami i czerpać z wiedzy współpracowników. Firma zapewnia też szkolenia, dlatego nawet osoby bez doświadczenia w gastronomii dobrze sobie radzą. Każdy z pracowników restauracji ma jednakową szansę, aby awansować. Jest wiele osób po 50. roku życia, które pracują na stanowiskach instruktorskich czy managerskich i szkolą nowe osoby. Taka praca to dla osób dojrzałych nie tylko źródło stałego dochodu, ale też szansa poznania nowych osób i bycia częścią zespołu.

Ważną zaletą pracy w McDonald’s jest również elastyczny grafik. Pracownicy mogą zgłaszać przełożonym dostępność i preferowane godziny pracy. Jeśli ktoś ma do załatwienia sprawę w urzędzie czy banku, wystarczy, że poinformuje o tym swojego managera. Nie ma więc problemu, żeby pogodzić pracę np. z opieką nad wnukami czy innymi zajęciami.

Wyszukaj oferty pracy

Wpisz miejscowość lub wyszukaj  najbliższe restauracje, korzystając z geolokalizacji. Możesz też szukać ofert, wybierając stanowisko, które Cię interesuje.

Wybierz interesujące Cię oferty