Studia dzienne i praca? To możliwe! Aplikuj

Opłaty za mieszkanie, dojazdy na uczelnie – to wszystko kosztuje, a gdzie środki na tzw. „życie studenckie”? Są lepsze sposoby na podreperowanie budżetu niż proszenie rodziców co tydzień o przelew ;). Pracownicy McDonald’s nie dość, że sami na siebie zarabiają, to jeszcze poznają mnóstwo znajomych i mają czas na przyjemności.

Wielu studentów widząc swój plan zajęć na uczelni nie wyobraża sobie pogodzenia tego z pracą. Tymczasem w Mcdonald’s jest wiele osób zatrudnionych nawet na ¼ etatu, czy takich, które przychodzą do pracy tylko w weekendy. „Studia są dla mnie priorytetem, a mój kierownik to rozumie. Przed ustaleniem grafiku podaję wcześniej przełożonym swoją dostępność w danym dniu. Nie ma z tym żadnego problemu – po prostu przychodzę do pracy wtedy, kiedy mogę – mówi Natalia, studentka dziennikarstwa. Wszyscy pracownicy McDonald’s otrzymują umowę o pracę, czyli mają też płatne urlopy. Jeśli ktoś chce wyjechać ze znajomymi, albo ma sesję i musi się uczyć, to wtedy bierze sobie wolne i wraca do pracy w dowolnym terminie.

Szybki awans

Praca w McDonald’s to nie tylko dorywcze zajęcie, pozwalające zarobić na studia, ale też szansa na managerskie stanowisko i stałą pracę. Aż 98 % kierowników zaczynało swoją przygodę z McDonald’s jako pracownicy restauracji. Firma oferuje szkolenia, dlatego każdy, kto chce się rozwijać, może naprawdę szybko awansować. „Zaczynałam jako zwykły pracownik i po kilku miesiącach dostałam awans na instruktora. Ani się obejrzałam, a już szkoliłam się z zarządzania zespołem, bo zostałam managerem” – mówi Daria, aktualnie asystentka kierownika. Z kolei jeden z najmłodszych kierowników – Mateusz z Rybnika – łączy pracę ze studiami ekonomicznymi. „Nauczyłem się w Maku więcej niż na uczelni, zarządzając restauracją, czuję się jakbym prowadził własną firmę, to dla mnie bardzo cenne doświadczenie”.

Integracja przede wszystkim

Pracownicy McDonald’s mogą też uczestniczyć w różnych projektach organizowanych przez centralę firmy. Wyjazdy na tzw. support to nie tylko szansa na zdobycie nowych umiejętności, ale też poznanie wielu osób i zwiedzenie nowych miejsc. To, co podkreślają studenci pracujący w Maku, to przyjacielska atmosfera. I wcale nie chodzi tutaj o oklepaną formułkę, tylko fakt, że ci ludzie naprawdę się lubią i są zgraną paczką również po pracy! Firma pomaga im w integracji, organizując imprezy i różne rozrywki typu wyjścia do kina czy parku trampolin.

Praca w McDonald’s to przede wszystkim jednak poczucie niezależności i duma z tego, że można samemu zarabiać na własne przyjemności. To także szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Praca w zespole, multizadaniowość czy obsługa klienta – to tylko niektóre z umiejętności, jakie zdobywają pracownicy McDonald’s i którymi mogą się pochwalić w CV. 

Więcej na ten temat tutaj

Przeczytaj
poprzedni
4 kwietnia 2018
Codzienny kontakt z ludźmi + nasz Dream Team mogę podsumować tylko jednym: forever love!
Przeczytaj
następny
19 czerwca 2019
Najbardziej podoba mi się w McDonald’s tempo pracy i różnorodność zadań
Aplikuj