McDonald’s zatrudnił w tym roku ponad 23 tys. pracowników młodocianych Aplikuj

McDonald’s podsumowuje sezon wakacyjny, w którym firma zatrudniła aż 23 tys. pracowników młodocianych, czyli osób, które ukończyły 16 lat. Oferty pracy dla uczniów cieszą się coraz większą popularnością, bo młodzi chcą zarobić na swoje wydatki, a McDonald’s daje im taką możliwość i to na umowie o pracę.

Zgodnie z kodeksem pracy osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, są traktowane jako młodociane i mogą wykonywać tylko lżejsze zadania. Tak też jest w McDonald’s. Dodatkowo w restauracjach obowiązują szczegółowe przepisy dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa, dlatego rodzice nie muszą się obawiać o dzieci. Uczniowie nie mogą także mieć godzin nadliczbowych, ani pracować w nocy. Dodatkowo każdy nastolatek zatrudniony przez firmę musiał otrzymać zaświadczenie lekarskie o zdolności do wykonywania określonych prac.

Pierwszy krok na rynku pracy

Wakacyjna praca to nie tylko odciążenie rodziców i pierwszy zastrzyk gotówki, ale też solidna lekcja samodzielności i możliwość zdobycia cennych kwalifikacji. Standardy obsługi klienta, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole czy multizadaniowość to tylko niektóre z kompetencji, jakie zdobywają pracownicy McDonald’s. Pierwsze kroki na rynku pracy w tak młodym wieku procentują w późniejszym życiu zawodowym. Pracodawcy patrzą przychylniej na kandydatów, którzy mają już za sobą pierwszy kontakt z klientem. Dodatkowo, jeśli ktoś podejmuje pracę w tak młodym wieku, to znaczy, że jest zaangażowany i nie boi się podejmować wyzwań.

Nie samą pracą…

Nastolatkowie decydują się na zatrudnienie, bo chcą spełniać swoje marzenia o kupnie nowego telefonu, laptopa lub chcą mieć pieniądze na wyjazd ze znajomymi. Jednak pójście do pracy to nie tylko zasilenie budżetu, ale również – a nawet przede wszystkim – nowe znajomości. „Atmosfera w pracy też jest bardzo przyjemna, w McDonald’s nie ma osób lepszych i gorszych, wszyscy odnoszą się do siebie z szacunkiem. Z niektórymi pracownikami znam się dopiero tydzień, a mam wrażenie, jakby to było o wiele dłużej. Czasami można kogoś lepiej poznać w pracy niż w szkole". – mówi Kasia, młodociany pracownik jednej z restauracji McDonald’s. Młodzi ludzie nie muszą się też obawiać, że obowiązki pokrzyżują im plany wakacyjne, bo firma dostosowuje grafik do ich potrzeb. „Mogę przychodzić do pracy od poniedziałku do piątku, od 7 do 14, więc mam dużo czasu na spotkania ze znajomymi. Nie rezygnuję też z wyjazdów, bo nie ma problemu, żebym dostała wolne” – podkreśla Kasia.

Podobne zdanie ma Paweł, pracownik restauracji w Olsztynie, uczeń technikum. „Największym plusem pracy w McDonald’s jest dla mnie wyrozumiałe kierownictwo i zgrany zespół, czyli jednym słowem: ludzie. Poznałem tu wiele osób, z którymi przyjaźnię się życiu prywatnym. Organizujemy sobie imprezy, wyjścia do parku trampolin czy do kina. Kiedy któryś z pracowników obchodzi urodziny, przygotowujemy mu prezent i wspólnie świętujemy.”

Wakacje i ferie ziomowe

McDonald’s zatrudnia pracowników młodocianych w czasie wakacji i ferii zimowych. Warto zastanowić się nad podjęciem pierwszej pracy właśnie tutaj, bo poza gwarantowaną umową od pracę, młodzież ma zapewnione bezpieczne stanowiska pracy, może uczestniczyć w szkoleniach czy imprezach integracyjnych. 

Przeczytaj
poprzedni
5 października 2018
Dobrze zgrany zespół jest fundamentem naszej restauracji
Przeczytaj
następny
23 listopada 2018
W McDonald’s jest miejsce dla każdego młodego duchem
Aplikuj