McDonald’s to nie tylko praca, ale przede wszystkim świetna atmosfera Aplikuj

Do McDonald’s dołączyłam mając 21 lat, w sierpniu będę świętować piąty rok pracy. Na początku bardzo się stresowałam, ale Malwina i Natalia – moje niesłyszące koleżanki z zespołu – wszystkiego mnie nauczyły. Zaczynałam od przygotowywania mięsa, potem frytek, następnie kanapek. Od 2015 roku jestem również instruktorem – wdrażam nowych niesłyszących pracowników. Znajomi z pracy rozmawiają ze mną na karteczkach. Opowiadają kawały, cały czas żartują i bardzo mi pomagają. W McDonald’s poznałam świetnych ludzi, również niesłyszących. Spędzamy razem czas także po godzinach. McDonald’s to nie tylko praca, ale przede wszystkim świetna atmosfera, dużo śmiechu i wygłupów (szczególnie podczas przerw).

Zawsze bez problemu mogę załatwić sprawy prywatne
Mam elastyczny grafik i bardzo się z tego cieszę. Kiedy coś mi wypadnie, potrzebuję wziąć wolne lub przyjść do restauracji w innych godzinach niż planowałam – wystarczy, że wpiszę to do naszego zeszytu próśb. Dzięki temu zawsze bez problemu mogę załatwić sprawy prywatne. Od dłuższego czasu chodzę na siłownię i zdecydowanie chcę się do tego przyłożyć! W wolnym czasie dużo spaceruję, gotuję i spotykam się ze znajomymi.

Dominika, pracownik restauracji McDonald's

***

Komentarz tłumacza języka migowego - Joanny Hendrysiak:

Jako tłumacz mogę dodać, że jak spotykam niesłyszących pracujących w McDonald’s to widzę, że czują się w pracy jak rodzina. Nie ma dyskryminacji, dokuczania, pracownicy mają ogromną cierpliwość. Kiedy nie mogą się dogadać, biorą kartkę, długopis i piszą, żeby wytłumaczyć, o co chodzi, czy po prostu porozmawiać. Jest dużo pozytywnej energii i uśmiechu. Pracowałam w różnych miejscach i wiem, że osoby niesłyszące rzadko czują się w pracy tak dobrze, jak tutaj. Tak samo jest z Dominiką – nie tylko lubi McDonald’s jako pracodawcę, ale również miejsce, w którym spędza czas z super ekipą.

 

 

Przeczytaj
poprzedni
30 sierpnia 2019
To jest praca, w której nie stoi się w miejscu
Przeczytaj
następny
25 listopada 2019
Cały czas czerpię z wiedzy wyniesionej z McDonald’s
Aplikuj